עבודות מנוף

אופיר מנופים והובלות


מנוף לכל תרחיש: סוגי מנופים חשובים

 

עיון בקטלוג יראה כי קיימים סוגים רבים של מנופים, בשלל גדלים וצורות. לשם מה נוצרו כל כך הרבה סוגי מנופים, ומהו תפקידו של כל אחד מהם?
 
"תנו לי נקודת משען ואניף את העולם" אמר בזמנו החכם היווני ארכימדס, בהתייחסו לעקרון עליו מבוססים מנופים מימים ימימה. נכון לעכשיו העולם נמצא במקום הראוי לו, אולם מה קורה כאשר יש צורך להזיז חפצים מלב ים? או בשטח בלתי עביר? לשם כך בדיוק הומצאו כל כך הרבה סוגי מנופים, על מנת לענות על כל צורך... בשורות הבאות יובאו מספר סוגים עיקריים.
 
 
עגורן מגדלי: אורח קבוע ברקיע
 
ככל הנראה הסוג הידוע ביותר של מנוף הוא זה המכונה עגורן מגדלי. ניתן לראותו כמעט בכל אתר בנייה, ובעיקר בכאלו של מבנים גבוהים. תפקידם של מנופים מסוג זה הוא להעביר חומרי בניין וציוד עבודה למפלסים הגבוהים של המבנה שבבנייה. עגורן מגדלי מורכב ממתכת חזקה ויכול לשאת משקל של כ- 18 טון למרחק של עשרות מטרים מבסיסו. אחד האתגרים שעמדו בפני מתכנני העגורן המגדלי הוא התאמת גובה העגורן לגובה הבניין. הבעייתיות היא שגובהו של הבניין עולה ככל שעובר הזמן, שכן הוא בבניה...! על מנת לפתור פתרון זה נבנים כיום מנופים שכאלו מחוליות אשר מתווספות לו באופן ידני בעת הצורך, או לחילופין הם נבנו עם שלד פנימי שיכול לשנות את גובהו.
 
 
מנופים ניידים: בכל מקום, בכל זמן, לכל מטרה
 
סוג נפוץ נוסף של מנופים הם אלו אשר מותקנים על כלי רכב שונים. מנופים אלו נכנסים תחת השם הכולל "עגורנים ניידים", וניתן לראות אותם מופיעים על כלי רכב רבים. הנפוץ מכולם הוא משאית. מנוף שמותקן על משאית יכול לשמש למגוון רחב של מטרות, החל מהעלאת והורדת רהיטים כבדים מבניינים, דרך פריקת סחורות ועד לסיוע בבניית מבנה, בדומה לעגורן מגדלי. מן הראוי לציין שקיים מספר גדול של דגמי מנופים שמותקנים על משאיות, כל אחד מהם נבדל מהשני בגודלו, אורך הזרוע והמשקל שהוא יכול לשאת.
 
עגורנים ניידים קיימים גם על גבי כלי רכב ייעודיים, אשר משרתים מערך ספציפי. כך למשל קיימים קרונות רכבת שעליהם מותקנים מנופים שכאלו לשימוש בתחנות רכבת, מנוף שיותקן על גבי ספינה ישמש לפריקת והטענת סחורות ועוד.
 
 
מנופים בכל מיני צבעים
 
בנוסף לסוגי המרכזיים הללו של מנופים קיימים עוד סוגים רבים, אולם אלו נדירים יותר מאחר והם משמשים למטרות ספציפיות במיוחד. כך למשל, לעיתים בעת בניית גשר ארוך ומאסיבי יותקן עליו מנוף. מפעלים או מקומות תעשייתיים אחרים לעיתים יבנו במיוחד מנופים שישולבו בנקודות מפתח בהם, כמו בסמוך לפסי יצור או מחסנים וכו`. רבים ממנופים מיוחדים אלו מרשימים עוד יותר תודות למיקומים המפתיעים שלהם, ולעובדה שלעיתים עיצובם ובנייתם עולים מיליוני דולרים ונמשכים לאורך שנים רבות...
 
 
 

להזמנת עבודה/להצעת מחיר
050-576-5710
ונשמח לעזור לך
צוות אופיר מנופים והובלות

אופיר מנופים והובלות 
משאית מנוף, עבודות מנו, הובלת מכולות, שירותי מנוף משאית מנוף, עבודות מנו, הובלת מכולות, שירותי מנוף משאית מנוף, עבודות מנו, הובלת מכולות, שירותי מנוף
 

אופיר מנופים והובלות -- מושב נחלים -- טלפון:050-576-5710 -- מייל : [email protected]

Powerd by: פורטל הובלות מנופים וגרריסטים